ЗНО/ДПА
ЗНО 2023р.
Деякі питання проведення у 2023 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти
https://drive.google.com/file/d/1E_O-TDSlRyOwJnIRbk4kKEaAwmIAHfG2/view
Учнів 4-х та 9-х класів звільнено від проходження ДПА у 2021-2022 н.р.
ЗНО - 2022
Наказом Міністерства освіти і науки України від 2 листопада 2021 року № 1166 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.
Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 лютого до 9 березня 2022 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2022 року.
До 29 квітня 2022 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Тестування основної сесії ЗНО-2022 відбудуться за таким графіком:
- фізика – 23 травня;
- хімія – 26 травня;
- українська мова, українська мова і література – 31 травня;
- математика, математика (завдання рівня стандарту) – 3 червня;
- іспанська мова, німецька мова, французька мова – 6 червня;
- англійська мова – 7 червня;
- історія України – 10 червня;
- географія – 14 червня;
- біологія – 17 червня.
Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2022 року.
Зауважимо, що в липні Український центр за дорученням Міністерства освіти і науки України підготував три варіанти графіків проведення у 2022 році основної сесії ЗНО. Департаменти освіти і науки переважної більшості обласних державних адміністрацій обрали оптимальним варіантом проведення проєкт, який наразі було затверджено.
ЗНО/ ДПА 2021р
Абітурієнти 2021 та їхні родини вже активно готуються до ЗНО та вступу. Щоб не заплутатись у всіх новаціях і датах, підготували для вас календар абітурієнта — найважливіші та остаточні дати та умови вступу.
10 КВІТНЯ Відбудеться тестування пробного ЗНО.
Для написання пробного ЗНО у пунктах тестування абітурієнту потрібно мати при собі паспорт та запрошення-перепустку, яку кожен зареєстрований учасник отримає у своєму особистому кабінеті.
Що нового? Цього року вступник може обрати зі списку предметів лише один для складання пробного ЗНО. Проте зареєстровані учасники зможуть завантажити тестові зошити з решти предметів і виконати завдання вдома.
Що робити вже зараз? Зареєструватись на платформі iLearn і приєднатися до безкоштовних онлайн вебінарів із підготовки до ЗНО з усіх предметів.
Як проаналізувати свою тестову роботу? Слідкувати за оголошеннями на платформі iLearn – тут відбудеться офіційний покроковий розбір тестових завдань пробного ЗНО.
10-14 КВІТНЯ
Усі зареєстровані учасники зможуть внести свої відповіді на тестові завдання з решти предметів до спеціального сервісу.
16 КВІТНЯ
Абітурієнти отримають у своїх особистих кабінетах результати пробного тестування, яке вони складали самостійно вдома.
Увага: Реєстрація на пробне ЗНО не означає автоматичної реєстрації на основну сесію ЗНО.
ДО 30 КВІТНЯ
Зареєстровані учасники основної сесії ЗНО отримають свої запрошення-перепустки в особистих кабінетах.
6-18 ТРАВНЯ
Додатковий період реєстрації для складання ЗНО
21 ТРАВНЯ — 15 ЧЕРВНЯ
Відбудуться тестування з усіх предметів. Детальний графік вже є на сайті Центру оцінювання якості освіти.
Кожен вступник зможе скласти ЗНО не більш ніж з 5 предметів. Учні, які закінчують школу, а отже здобувають повну середню освіту, повинні скласти ДПА (Державну підсумкову атестацію) у формі ЗНО. Для них є 4 обов’язкові предмети: українська мова, математика, іноземна мова або історія України на вибір та ще один предмет на вибір випускника.
Для вступу у 2021 році будуть зараховувати і результати ЗНО за 2018–2021 роки.
Що нового? Цього року є два варіанти складання ЗНО з української мови: випускники, які планують вступати на спеціальності гуманітарного напрямку, повинні виконати завдання з української мови та літератури. Ті, хто бачать себе у технічних спеціальностях, можуть складати лише українську мову. Цей тест, однак, включатиме компетентнісні завдання зі шкільної програми української літератури.
На сайті УЦОЯО вже є демонстраційний варіант сертифікаційної роботи з української мови і літератури та розбір завдань.
Вступники 2021 зможуть завантажити мобільний додаток «Моє ЗНО», щоб стежити за графіком та місцем проведення тестувань, а також отримати свої результати іспитів.
ДО 22 ЧЕРВНЯ
Оголосять результати ЗНО з математики.
ДО 25 ЧЕРВНЯ
Абітурієнти знатимуть свої результати ЗНО з української мови.
29 ЧЕРВНЯ – 16 ЛИПНЯ
Відбудеться додаткова сесія ЗНО.
З 1 ЛИПНЯ
Абітурієнти зможуть створити свої особисті електронні кабінети вступника і завантажити туди свої сертифікати ЗНО.
1-13 ЛИПНЯ
Планують проводити вступні іспити та творчі конкурси.
14-23 ЛИПНЯ
Вступники повинні подати свої документи до закладів вищої освіти.
ДО 23 ЛИПНЯ
Оголосять результати додаткової сесії ЗНО.
ДО 28 ЛИПНЯ
Заклади вищої освіти повинні оприлюднити рейтингові списки абітурієнтів.
Що нового? Цього року, щоб уникнути черг під приймальними комісіями, в онлайн-форматі можна буде виконати всі пункти процедури вступу. Для цього абітурієнт повинен буде отримати електронний підпис вступника. Також обмежать кількість заяв на контракт від одного абітурієнта. Цього року їх може бути максимум 30.
Увага: епідеміологічна ситуація може вплинути на заплановані дати вступної кампанії 2021.
За матеріалами інтернет сайту "Освіторія"
Наказом Міністерства освіти і науки України від 9 липня 2019 року №945 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.
Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів.
Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з дванадцяти навчальних предметів:
• українська мова • українська мова і література • історія України • математика • біологія • географія |
• фізика • хімія • англійська мова • іспанська мова • німецька мова • французька мова |
Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 №1513.
Державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання
Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:
-
українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
-
математика;
-
історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
-
один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:
-
для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
-
для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.
Тести ЗНО онлайн (Освіта.ua) |
Сайт для проходження тестів ЗНО онлайн та підготовки майбутніх абітурієнтів для проходження зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році створений провідним українським освітнім інтернет-ресурсом Освіта.ua.
На сайті «ЗНО онлайн» розміщені тести, що складали абітурієнти під час зовнішнього незалежного оцінювання 2009-2019 років, а також варіанти тестів, що пропонувались вступникам до вищих навчальних закладів України під час пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2010-2019 років.
Спосіб виконання всіх тестових завдань у запропонованих на цьому сайті тестах максимально наближений до реальних тестів, а форма надання відповіді відповідає виду, що пропонується абітурієнтам у бланку відповідей під час проходження реальних тестів ЗНО.
Після виконання тестових завдань кожного тесту надаються правильні відповіді на всі завдання та розраховується результат у тестових та рейтингових балах, також визначається час витрачений на виконання тесту.
Для кожного предмету ви можете відкрити повний список всіх тестових завдань зовнішнього незалежного оцінювання. У цьому варіанті проходження ЗНО онлайн ви зможете отримати правильну відповідь на кожне завдання відразу після його виконання.
Для отримання додаткової інформації про розрахунок тестових та рейтингових балів, порядок оцінювання тестових завдань, час, що надається для виконання тестів ви можете скористатись розділом «Довідка».
Більше інформації про проведення зовнішнього оцінювання ви можете отримати на сайтіОсвіта.ua та сайті Українського центру оцінювання якості освіти.