Історія школи
Сторінки історії Комунального закладу « Чернівецька ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Чернівецької районної ради Вінницької області»
Школа розпочала свою діяльність з 1867р. У цьому корпусі навчаються учні початкових класів.
У 1908-1909 н.р. в Чернівцях було відкрито ще одну церковно-парафіяльну школу. Обидві школи розміщувалися в звичайних сільських хатинках, і навчалися в них 91 хлопчик та 41 дівчинка, а дітей шкільного віку було 1031. Лише в 1912р. було відкрито земську школу.
У 1933р. збудоване нове приміщення семирічної єврейської школи за рахунок коштів, зібраних єврейською громадою с.Чернівці. Це була тільки одна початкова школа на всі Чернівці. У 1952р. відбувся перший випуск Чернівецької школи №1.
У квітні 1959р. відбулася структурна перебудова школи, запроваджено восьмирічний всеобуч, школа перейшла на 11-річне навчання Головним напрямком у роботі школи було визначено політехнізацію, зміцнення зв’язку школи з виробництвом, тому в кінці 50-х років у школі буловведено виробниче навчання, частина занять проводилася в колгоспі.
У 1972 р школа набула статусу середньої.
У 1992-93 р – школа перейменована на загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1.
Директори школи: Кожухар І.М. Голубчик Никон Карпович (1952-1959), Кольбедюк Євген Іванович (1959-1975), Волошин Іван Григорович (1975-1977), Лисенко Василь Миколайович (1977).
Заступники директорів з навчально-виховної роботи: Голубчик Валентина Федорівна (1960-1975), Буняк Ксенія Степанівна (1975-1988), Соляр Іван Захарович (1988-2012), Гапон Алла Василівна (2013).
На посаді заступника директора з позакласної роботи працювали: Волошин Іван Григорович, Голубчик Галина Михайлівна, Смеречинська Надія Василівна, Баранська Наталя Казимирівна.
У Чернівецькій №1 працювали і виховували молодше покоління плеяда відомих і талановитих у селі педагогів.
Відомі педагоги 50-х років: Голубчик Никон Карпович, учитель музики, географії, відмінник народної освіти, Петренко Петро Семенович, вчитель фізичної культури, Главацька Софія Леонтіївна – вчитель біології, Кожухар – учитель української мови та літератури, Кисляк (Бройтман) Фіра Ісаківна – учитель початкових класів, Ковальчук – учитель початкових класів.
У 60-х і до середини 70-х років ХХст.:
Вчителі історії: Кольбедюк Євген Іванович, Голубчик Валентина Федорівна.
Вчителі математики та фізики: Бейгель Поліна Семенівна, Насіковська Ольга Григорівна, Назаровський Єфім Мойсевич, Хавес Єфім Мойсевич, - вчитель фізики, Кольбедюк Ганна Петрівна – вчитель біології та хімії.
Учителі української мови та літератури: Райтаровська Ольга Андріївна, Буняк Ксенія Степанівна, Петровська Віталіна Петрівна, Голубчик Тамара Михайлівна – вчитель іноземної мови, Рахліна Бетя Григорівна – бібліотекар.
Школа розвивалася в ногу із часом, запровадження обов’язкової середньої освіти вимагало від педагогів великої майстерності, бо завданням школи стало надання середньої освіти кожному громадянину України незалежно від бажання і здібностей.
Молоді педагоги 70-х активно включалися в життя школи: Голубчик Галина Михайлівна – піонервожата, вчителька української літератури
- Лисенко Галина Володимирівна – вчителька хімії
- Лисенко Василь Миколайович – вчитель біології
- Волошин Іван Григорович – вчитель географії
- Вергелес Валентина Євгенівна – вчителька фізики
- Стрілецька Ніна Василівна – вчителька французької мови
- Ляска Марія Віталівна – вчителька математики
- Соляр Іван Захарович – вчитель історії
- Петренко Зоя Антонівна – вчителька російської мови та літератури
- Мординська Марія Ілларіонівна – вчителька початкових класів
У 70-х роках при Чернівецькій середній школі №1 діяв пришкільний табір праці та відпочинку, яким керував учитель виробничого навчання Насіковський Петро Васильович.
Протягом 2007-13 навчального року зроблено капітальний ремонт головного корпусу школи, побудовано внутрішні вбиральні.
У 2012-13 навчальному році у школі працює 30 педагогів.
(9-чоловіків, 21 – жінка).
Директором школи з 1977 р по 2015 рік був вчитель біології Лисенко Василь Миколайович, спеціаліст вищої категорії, педагогічне звання «старший вчитель».
Якісний склад педагогів школи у 2012-13 навчальному році:
- 1 вчитель (3%) – вчителів мають звання «вчитель-методист»
- 12 (40%) – вчителів мають звання «старший вчитель»
- 18 вчителів (60%) – спеціалісти «вищої» кваліфікаційної категорії
- 7 вчителів (20%) – спеціалісти І категорії
- 3 вчителі – спеціалісти ІІ категорії
- 2 вчителі – категорія «спеціаліст»
Серед працюючих педагогів на 2013 рік, 12 – випускників Чернівецької школи №1.
З 2015 по сьогоднішній день директором школи є Скрипник Аліна Анатоліївна, учитель історії, випускниця даної школи.
Заступником директора школи з навчально-виховної роботи є Гапон Алла Вацлавівна, учителька математики.
Заступником директора школи з виховної роботи є Баранська Наталія Казимирівна, учитель образотворчого мистецтва.
У 2018 році школу перейменовано на Комунальний заклад « Чернівецька ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Чернівецької районної ради Вінницької області»
У школі працює 25 педагогів, з них 4 по сумісництву.
15 педпрацівників мають вищу категорію, а також 10 із них мають педагогічне звання «старший вчитель» і один вчитель має звання «вчитель-методист».
Учителі школи приймали участь у Всеукраїнських конкурсах «Вчитель року», в номінаціях «Музичне мистецтво – 2017 р.» - Костельний Віталій Казимирович, який зайняв І місце в області, був учасником ІІІ етапу конкурсу, «Початкова освіта – 2020» - Стрілецька Інна Петрівна зайняла друге місце в ІІ етапі конкурсу.
Протягом цих років школа випустила – 2778 учнів, які здобули повну середню освіту.
Із золотою медаллю закінчили школу – 153 учнів
З срібною медаллю – 21 учнів.
З року в рік за показниками навчання школа входить в п’ятірку кращих шкіл району. Щорічно учні мають призові місця в районних олімпіадах.
Учні школи є учасниками обласних змагань, засідань МАН.
Учень школи Тітус Андрій Вікторович у 2013 році зайняв 8 місце в ІV етапі Всеукраїнських олімпіаді з біології.
Видатною постаттю в історії школи є випускник 1974 року Ясінський В’ячеслав Андрійович. Він неодноразово брав участь у математичних олімпіадах, у 1974 році став переможцем Республіканської математичної олімпіади школярів. В.А Ясінський зробив багато для підтримки і розвитку олімпіадного руху та інших математичних змагань в Україні та світі, був членом Журі Всеукраїнської олімпіади юних математиків, був членом методичної комісії Міжнародної олімпіади з геометрії, що створювала базу авторських олімпіадних задач з геометрії. Він протягом багатьох років складав задачі для Міжнародної математичної олімпіади, за що у 2005 році нагороджений відповідним сертифікатом.
Саме на таких постатях тримається і розвивається рух математичних змагань в Україні та у світі. Пам’ятатимемо…
Чернівецька ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 - це великий світ, у якому є два центри всесвіту – учитель і учень. Вони перевтілюють звичайну будову у особливий, вируючий, гомінкий, добрий дім, де з кожним роком одні стають розумніші, інші – мудріші, але всі разом ближчі і рідніші одне одному.
Школа пишається своїми випускниками , які навчаються в усіх найкращих вузах України та Європейських навчальних закладах.
Випускники школи проживають у різних країнах світу: США, Канада, Ізраїль, Німеччина, Польща, Чехія, Росія, Італія, але про рідну школу не забувають. Час від часу провідують стіни рідної школи, де відбуваються зустрічі з однокласниками та дитинством.